skip navigation

High School Hockey Team Pages

Bay Reps

Varsity Hockey

High School Schedule & Scores 2019 - 2020

November

Time

Home

Score

Visitor

Rink

___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

22

7:00pm

TC West Titans

2 - 0

Northville Mustangs
Howe Arena

23

3:00pm

Bay Reps

5 - 3

Midland Chemics
Centre Ice Arena

23

3:00pm

TC Central Trojans

3 - 1

Northville Mustangs
Howe Arena

29

tba
Monroe St Mary's

5 - 8

Bay Reps

Ewigleben Sports Complex

29

7:00pm

TC West Titans

2 - 1 ot

Farmington United Falcons
Centre Ice Arena

30

tba
Wyandotte Roosevelt

1 - 2

Bay Reps

Ewigleben Sports Complex

30

1:30pm

TC Central Trojans

4 - 4

Farmington United Falcons
Centre Ice Arena

___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

December

Time

Home

Score

Visitor

Rink

___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

3

7:00pm

TC Central Trojans

10 - 1

Petoskey Northmen
Howe Arena

4

7:00pm
Gaylord Blue Devils

2 - 5

TC West Titans

Otsego County Sportsplex

6

6:00pm
Alpena Wildcats

1 - 4

Bay Reps

Northern Lights Arena

6

7:00pm

TC West Titans

1 - 6

Grosse Pointe South
Howe Arena

6

7:00pm
Houghton Gremlins

3- 4 ot

TC Central Trojans

Dee Stadium

7

1:00pm
Hancock Bulldogs

2 - 7

TC Central Trojans

HOCO

7

2:00pm
Grand Haven Buccaneers

2 - 3

TC West Titans

Lakeshore Sports Centre

7

3:00pm

Bay Reps

2 - 7

Grosse Pointe South
Centre Ice Arena

11

7:00pm

TC West Titans

10 - 3

Cadillac Vikings
Howe Arena

13

5:30pm
Grand Haven Buccaneers

2 - 4

Bay Reps

Lakeshore Sports Centre

14

4:00pm
West Ottawa Panthers

1 - 1

Bay Reps

Griff's Ice House

14

7:00pm
Byron Center

3 - 3

TC Central Trojans

Southside Ice Arena

18

7:00pm

TC Central Trojans

6 - 3

TC West Titans

Howe Arena

18

7:30pm

Bay Reps

0 - 2

Gaylord Blue Devils
Centre Ice Arena

20

6:00pm

TC Central Trojans

7 - 1

Alpena Wildcats
Howe Arena

20

7:00pm

Bay Reps

6 - 1

Cadillac Vikings
Centre Ice Arena

21

1:00pm

TC West Titans

4 - 1

Alpena Wildcats
Howe Arena

26

6:15pm

TC West Titans

2 - 3 ot

Bay Reps

Centre Ice Arena

26

8:30pm

TC Central Trojans

6 - 7 ot

Toledo St John's
Centre Ice Arena

27

4:00pm

TC West Titans

1 - 2

Salem
Centre Ice Arena

27

4:15pm

Bay Reps

2 - 5

Saginaw Heritage
Centre Ice Arena

27

6:15pm

TC Central Trojans

7 - 5

Midland Chemics
Centre Ice Arena

28

12:45pm

TC West Titans

4 - 3 ot

Midland Chemics
Centre Ice Arena

28

1:00pm

Bay Reps

3 - 0

Rockford Rams
Centre Ice Arena

28

3:00pm

TC Central Trojans

4 - 2

Salem
Centre Ice Arena
___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

January

Time

Home

Score

Visitor

Rink

___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

2

7:00pm

Bay Reps

4 - 1

Rockford Rams
Centre Ice Arena

3

7:00pm

TC Central Trojans

6 - 1

Big Rapids Cardinals
Howe Arena

4

7:00pm

TC West Titans

1 - 2 ot

Gaylord Blue Devils
Howe Arena

7

7:00pm
Cheboygan Chiefs

3 - 8

Bay Reps

Cheboygan Ice Rink Pavilion

8

7:00pm

TC Central Trojans

9 - 1

Cadillac Vikings
Howe Arena

9

7:30pm

TC West Titans

2 - 2

Grand Rapids Christian
Centre Ice Arena

10

6:00pm

TC Central Trojans

1 - 4

Livonia Stevenson
Centre Ice Arena

10

6:15pm

Bay Reps

4 - 0

Macomb Dakota
Centre Ice Arena

11

12:00pm

TC West Titans

0 - 4

Utica Eisenhower
Centre Ice Arena

11

12:15pm

TC Central Trojans

6 - 3

Woodhaven
Centre Ice Arena

11

2:15pm

Bay Reps

4 - 0

Davison
Centre Ice Arena

17

7:00pm
Petoskey Northmen

4 - 6

TC West Titans

Petoskey Ice Arena

18

6:00pm

Bay Reps

4 - 6

TC Central Trojans

Centre Ice Arena

21

6:00pm
Manistee Chippewas

Bay Reps

West Shore Community Rink

22

7:00pm
Petoskey Northmen

TC Central Trojans

Petoskey Ice Arena

24

7:00pm

TC West Titans

Big Rapids Cardinals
Howe Arena

24

7:00pm
Gaylord Blue Devils

TC Central Trojans

Otsego County Sportsplex

28

7:00pm
Petoskey Northmen

Bay Reps

Petoskey Ice Arena

29

7:00pm

TC West Titans

TC Central Trojans

Howe Arena

31

7:00pm

Bay Reps

Saline Hornets
Centre Ice Arena

31

1:45pm
Woodhaven

TC West Titans

Chelsea Artic Coliseum
___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

February

Time

Home

Score

Visitor

Rink

___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

1

4:00pm

Bay Reps

Saline Hornets
Centre Ice Arena

1

tba
Public School Showcase

TC West Titans

Chelsea Artic Coliseum

5

7:00pm

TC Central Trojans

Gaylord Blue Devils
Howe Arena

5

7:00pm
Cadillac Vikings

TC West Titans

The Wex

7

11:30am
Orchard Lake St. Mary's

TC Central Trojans

Kennedy Ice Arena

7

7:00pm
Sault Blue Devils

TC West Titans

Big Bear

8

12:40pm
Forest Hills NE

TC Central Trojans

Kennedy Ice Arena

8

1:00pm
Sault Blue Devils

TC West Titans

Big Bear

11

7:00pm

TC West Titans

Petoskey Northmen
Howe Arena

12

7:00pm
Sault Blue Devils

TC Central Trojans

Big Bear

14

7:00pm
Alpena Wildcats

TC West Titans

Northern Lights Arena

14

7:00pm
Cadillac Vikings

TC Central Trojans

The Wex

14

tba
NMHL Playoffs

Bay Reps

Petoskey Ice Arena

15

tba
NMHL Playoffs

Bay Reps

Petoskey Ice Arena

15

3:45pm
Saginaw Heritage

TC West Titans

Saginaw Bay Ice Arena

21

6:00pm
Alpena Wildcats

TC Central Trojans

Northern Lights Arena

21

7:00pm

Bay Reps

Sault Blue Devils
Centre Ice Arena

22

3:00pm

Bay Reps

Sault Blue Devils
Centre Ice Arena
___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

Playoffs

Time

Home

Score

Visitor

Rink

___________________ __________ _____________________________ _________ ____________________________ ____________________

Scott Miller Memorial Holiday Tournament

 

December 26 - 28 , 2019

Centre Ice Arena

 Scores

Game #

Time

Home

Score

Visitor

Rink

Dec 26

G1
6:00pm
Saginaw Heritage
4 - 3 ot
Salem
Davids Rink
G2
6:15pm
TC West Titans
2 - 3 ot
Bay Reps
West Rink
G3
8:15pm
Midland
3 - 5
Rockford
Davids Rink
G4
8:30pm
TC Central Trojans
6 - 7 ot
Toledo St John's
West Rink

Dec 27

G5
4:00pm
TC West Titans
1 - 2
Salem
Davids Rink
G6
4:15pm
Bay Reps
2 - 5
Saginaw Heritage
West Rink
G7
6:15pm
TC Central Trojans
7 - 5
Midland
Davids Rink
G8
6:30pm
Toledo St John's
4 - 3
Rockford
West Rink

Dec 28

G9
12:45pm
Midland
4 - 3 ot
TC West Titans
Davids Rink
G10
1:00pm
Rockford
0 - 3
Bay Reps
West Rink
G11
3:00pm
TC Central Trojans
4 - 2
Salem
Davids Rink
Championship
G12
3:15pm
Toledo St John's
4 - 5
Saginaw Heritage
West Rink

Rick Deneweth Memorial

North / South Hockey Showcase
January 9 -
11, 2020

Centre Ice Arena

 Scores

Time

Home

Score

Visitor

Rink

Jan 9

5:15pm
Grand Haven

2 - 3 ot

Bay City
Davids Rink
5:45pm
Muskegon Reeths Puffer

0 - 5

Big Rapids
West Rink
7:30pm
Grand Rapids Christian

2 - 2

TC West Titans
Davids Rink
8:00pm
Muskegon Mona Shore

3 - 5

Alpena Wildcats
West Rink

Jan 10

9:15am
Davison

4 - 3

Jenison
West Rink
11:15am
Bay City

0 - 7

Escanaba
Davids Rink
11:30am
Grandville

2 - 1

Woodhaven
West Rink
1:30pm
Utica Eisenhower

1 - 2 ot

Muskegon Reeths Puffer
Davids Rink
1:45pm
Walled Lake North

1 - 6

Grand Haven
West Rink
3:45pm
Grand Rapids Christian

1 - 4

Midland Dow
Davids Rink
4:00pm
Alpena

2 - 3 ot

Kingsford
West Rink
6:00pm
TC Central Trojans

1 - 4

Livonia Stevenson
Davids Rink
6:15pm
Macomb Dakota

0 - 4

Bay Reps
West Rink
8:15pm
Big Rapids

0 - 2

Muskegon Mona Shores
Davids Rink
8:30pm
Saginaw Heritage

3 - 2 ot

Marquette
West Rink

Jan 11

9:45am
Kingsford

3 - 0

Walled Lake North
West Rink
10:00am
Escanaba

1 - 4

Midland Dow
Davids Rink
12:00pm
TC West Titans

0 - 4

Utica Eisenhower
West Rink
12:15pm
Woodhaven

3 - 6

TC Central Trojans
Davids Rink
2:15pm
Bay Reps

4 - 0

Davison
West Rink
2:30pm
Livonia Stevenson

7 - 0

Grandville
Davids Rink
4:30pm
Marquette

4 - 1

Macomb Dakota
West Rink
4:45pm
Jenison

1 - 5

Saginaw Heritage
Davids Rink